Prečo Vaša pleť potrebuje vitamín B

 
 
 

Potrebujete poradiť s výberom produktov? Napíšte nám na info@beautysecret.sk

 
 
 
 
 
 
Reklamné okno
 
 

Prečo Vaša pleť potrebuje vitamín B

Pondelok, 29. január 2018

Vitamín B3, alebo niacinamid, patrí bezpochyby medzi základné “beauty” vitamíny, ktoré by ste mali zaradiť do svojho rituálu starostlivosti o pleť. Ak ešte sérum s vitamínom B nepoužívate, dnes Vás presvedčíme, prečo by ste mali začať čo najskôr.

 

1. Zvyšuje hydratáciu a obnovuje ochrannú funkciu kože

Po ochrane pred UV žiarením je hydratácia pleti najhlavnejším cieľom starostlivosti o pleť. A s príchodom chladnejšieho počasia je nedostatok hydratácie jeden z našich hlavných problémov. Niacinamid je známy svojou schopnosťou pomôcť chrániť dôležitú ochrannú bariéru pleti, ktorá je zodpovedná za udržanie vlhkosti v pleti a tým zabezpečiť pleti dlhodobú hydratáciu.

2. Pomáha redukovať pigmentácie

Bolo klinicky dokázané, že niacinamid zosvetluje pigmentácie. Pokiaľ sa v tele tvorí viac melanínu (= pigmentu , ktorý dodáva pleti farbu), spôsobuje to pigmentáciu pleti. Extra melanin sa prejavuje škvrnami, ktoré sú tmavšie ako zvyšok pleti. A práve niacinamid zastavuje prenos melanínu do buniek kože, čím sa redukujú nerovnomerné pigmentácie a starecké škvrny. Taaakže, používanie séra s vitamínom B každé ráno je aj skvelá prevencia !

3. Bojuje proti starnutiu pleti

Asi viete, že starnutie pleti je spôsobené voľnými radikálmi, ktoré napádajú bunky. Niacinamid zvyšuje dva dôležité koenzýmy v pokožke, ktoré pomáhajú neutralizovať voľné radikály a ktoré majú antioxidačný účinok. Účinne tak bojuje proti voľným radikálom, ktoré spôsobujú starnutie pleti a zabraňuje jej ďaľším poškodeniam.

4. Je veľmi účinný aj v boji proti akné

Niacinamid sa v medicíne pre svoj protizápalový účinok často využíva na liečbu akné a býva hlavnou ingredenciou orálne konzumovaných liekov proti akné. Potláča tiež produkciu triglyceridov v mazovej žľaze, čo vedie k zníženiu celkovej produkcie mazu.

5. Tabletka s vitamínom B nestačí

Keď cítite, že potrebujete B-komplex, v teň deň by ste mali ráno použiť aj sérum s vitamínom B. Pretože naša pleť to cíti rovnako. Nie nadarmo sa hovorí, že vyzeráme tak ako sa cítime :). Vitamín B ochráni Vašu pleť pred stresom, nedostatkom spánku a hormonálnymi zmenami. Ak ste si však doteraz mysleli, že postačí ak si dáte tabletku, musíme Vás sklamať. Pretože iba asi 1% požitých vitamínov sa skutočne dostane do pokožky. Preto je veľmi dôležité, aby ste vitamíny používali aj povrchovo… a pravidelne!

 

Sérum s vitamínom B je vhodné pre úplne všetky typy pleti, ak však máte dehydrovanú pleť, trpíte rosaceou alebo nerovnomerným tónom pleti, začervenaním, akné alebo máte jazvičky po akné, sérum s vitamínom B by ste mali používať každé ráno. Jeho množstvo benefitov robí z neho neuveriteľne silnú zbraň v boji proti starnutiu a zároveň sa postará o prirodzene krajšiu pleť.

 

V Beauty Secret Vám ponúkame silné vitamínové sérum Vitamin B Serum od ALPHA-H, ktoré obsahuje aktívny vitamín B3 (niacinamid) a provitamín B5 (pantenol). Navyše je posilnený tripeptidom medi, ktorý sa považuje za kozmetický zázrak a pomôže efektívnejšie bojovať so starnutím Vašej pleti. Vitamín B Serum si môžete kúpiť TU. A nájdete ho aj v Alpha-H sete štyroch vitamínových sér Vitamin Profiling Kit. Set obsahuje vitamín A, vitamín C, vitamín B a vitamín E.