S ktorými NIOD sérami odporúčame začať

 
 
 

Potrebujete poradiť s výberom produktov? Napíšte nám na info@beautysecret.sk

 
 
 
 
 
 
Reklamné okno
 
 

S ktorými NIOD sérami odporúčame začať

Piatok, 10. november 2017

Kto aspoň trochu sleduje trendy v starostlivosti o pleť vie, že DECIEM a ich prémiová línia NIOD je momentálne v kurze. Asi najznámejším NIOD produktom je tzv. photoshop vo flaštičke Photography Fluid. Blogerka, ktorá ho ešte nevyskúšala, akoby ani neexistovala... (viac o Photography Fluid ste si mohli prečítať v našom blogu TU). Dnes sa dozviete niečo o sérach, ktoré NIOD odporúča ako súčasť základného režimu starostlivosti o pleť. 

NIOD je celý o vede, už samotný názov o tom hovorí. NIOD je vlastne skratka od NON-INVASIVE OPTIONS IN  DERMAL SCIENCE, čo v preklade znamená "neinvazívne možnosti v dermálnej vede". Každý produkt má za sebou celý príbeh plný detailných informácií o tom, aké technológie boli použité, aké ingrediencie produkt obsahuje a aké sú ich benefity pre pleť. Medzi najodporúčanejšie NIOD produkty v starostlivosti o pleť patria jednoznačne séra Copper Amino Isolate Serum a Multi-molecular Hyaluronic Complex.

 

CAIS - COPER AMINO ISOLATE SERUM
Ak chcete jeden produkt od NIOD, začnite týmto. Je jedno aký máte vek, pohlavie alebo stav pleti. Odporúča to sám zakladateľ značky Brandon Truaxe.

1. Zameriava sa na zdravie pleti
CAIS sa zameriava primárne na zdravie pleti, nie na vrásky alebo starnutie pleti. Toto koncentrované sérum používa  pozoruhodne vysoký podiel čistého tripeptidu medi, čo je peptid nachádzajúci sa v prírode a v ľudskej plazme. Ako starneme, ubúda aj peptid v ľudskej plazme. Peptidy medi majú schopnosť udržiavať pleť v stave neustálej nápravy a tak jej napomáhajú pracovať na podpore jej zdravia. Ak si myslíte, že na Vašej pleti nie je čo naprávať, mýlite sa. Faktom je, že pleť vždy niečim trpí. Či už je to znečistené prostredie, v ktorom žijeme, slnečné žiarenie, chlad, teplo, či peelingy a všetky možné procedúry, ktoré podstupujeme v snahe udržať pleť mladú. Deti čelia rovnakým faktorom spomínaným vyššie - s výnimkou tých procedúr :))) - a ich pleť pritom vyzerá stále dokonale. Je za tým práve tá prirodzená reparačná schopnosť pleti, ktorú vekom strácame.

2. Aký je rozdiel medzi CAIS 1% a CAIS 5%
CAIS 1% obsahuje 1% čistého tripeptidu medi a CAIS 5% obsahuje až 5% tripeptidu medi (len na porovnanie koncentrácia peptidov v anti-agingových produktoch je bežne menšia ako 0,01%). CAIS 1% je tá správna sila pre väčšinu ľudí pre dlhodobé používanie, kým CAIS 5% je určený pre ľudí s "vystresovanou" pleťou, napr. po laserovom ošetrení alebo ak trpíte nedostatkom spánku, a je určený na krátkodobé použitie.
S CAIS 5% získate v priebehu pár prvých týždňov rýchlejšie výsledky, ale po niekoľkých mesiacoch dôsledného používania CAIS 1% by boli Vaše výsledky rovnaké. 

3. Má dlhodobý benefit pre pleť
NIOD sľubuje, že zmeny na svojej pleti si všimnete už po 14 dňoch, ale čím dlhšie ho budete používať, tým viac sa Vám pleť odvďačí v budúcnosti. CAIS Vám pomôže predchádzať a zvrátiť takmer všetky aspekty viditeľného starnutia pleti a vráti jej ten zdravý lesk typický pre mladú pleť.

4. Ako sérum používať
CAIS sa odporúča používať dvakrát denne, ráno aj večer, ako prvý krok po čistení pleti a pred použitím ďaľšieho pleťového ošetrenia. Nevynechajte ani okolie očí. 
Dostanete ho v dvoch flaštičkách - jedna obsahuje sérum s tripeptidom medi a druhá aktivátor. Po ich spojení vznikne modré aktívne sérum, ktoré by ste mali spotrebovať do troch mesiacov. Má tekutú konzistenciu podobnú vode, takže nie je nutné čakať kým sa vstrebe do pleti. 

Coper Amino Isolate Serum 1.00% si môžete kúpiť TU a Coper Amino Isolate Serum 5% TU.


MMHC - MULTI-MOLECULAR HYALURONIC COMPLEX
Toto je druhý produkt, ktorý by ste si od NIOD mali zaobstarať. Odporúča sa ako základný produkt režimu NIOD, spolu so sérami CAIS 1% a CAIS 5%. 

1. Zameriava sa na hydratáciu a spomalenie starnutia
V mladosti je pleť baculatá, hladká a pružná práve vďaka vysokej koncentrácii kyseliny hyalurónovej. Vekom jej produkcia výrazne klesá a vo veku 40 rokov už telo produkuje iba polovicu kyseliny hyalurónovej. Kožné väzivo teda ukladá menej vody, a tým pôsobí pokožka neelastickým dojmom a začínajú sa tvoriť vrásky.
Toto peptidmi nabité sérum "prepašuje do pleti" až 12 foriem hyalurónových zložiek. Pravdepodobne ste už počuli, aké úžasné benefity pre pleť má kyselina hyalurónová. Jej azda najväčším prínosom je intenzívna hydratácia pleti vďaka jej schopnosti viazať vodu. Taktiež pomáha stimulovať tvorbu kolagénu pre pomalšie starnutie a plnší vzhľad a pôsobí tiež ako antioxidant, ktorý chráni pred poškodením pleti voľnými radikálmi a zabraňuje strate pružnosti. 

2. Má rýchle a viditeľné výsledky
CAIS poskytuje pleti hydratáciu od podkožnej úrovne až po povrch pleti a zmenu na sebe naozaj aj uvidíte, oveľa rýchlejšie ako pri CAIS. Predáva sa síce samostatne, ale bol navrhnutý pracovať v kombinácii s CAIS. A my len môžeme potvrdiť, že hydratačný účinok je viac vidieť, ak používate obidve séra naraz. Tieto dva produkty sú také hydratačné, že pokiaľ nemáte vyslovene dehydrovanú pleť, nebudete už ďaľší hydratačný krém potrebovať. 

3. Ako sérum používať
Odporúča sa používať malé množstvo séra na celú tvár dvakrát denne, ráno aj večer. Ak sa používa spolu s CAIS, dodržte postupnosť CAIS, MMHC a následne (ak je potrebné) ďaľšie pleťové ošetrenie. Ak sa používa samostatne, aplikujte MMHC po čistení pleti a pred použitím ďaľšej starostlivosti o pleť. Má tekutú konzistenciu a priesvitnú farbu. Rovnako ako CAIS sa môže používať aj na okolie očí, poradia si s vráskami v okolí očí rovnako dobre ako očný krém.

Multi-Molecular Hyaluronic Complex si môžete kúpiť TU.