Prečo používať masku na spanie

 
 
 

Potrebujete poradiť s výberom produktov? Napíšte nám na info@beautysecret.sk

 
 
 
 
 
 

Prečo používať masku na spanie

Nedeľa, 8. december 2019
Prečo používať masku na spanie

Očné masky, nazývané aj masky na spanie, sú skvelou pomôckou, ktorá vám pomôže prirodzene rýchlejšie zaspať. Tým, že udržiavajú svetlo mimo dosahu očí, môžete relaxovať v nerušenej tme, čo znamená, že váš spánok bude kvalitnejší. Majú však ešte mnoho ďalších výhod a naše levanduľové masky Holistic Silk z vysokokvalitného hodvábu patria k tým najlepším, aké môžete na trhu dostať. 

Ľudia sú nastavení tak, aby najlepšie spali v tme, ale moderný život je pre dosiahnutie skutočnej tmy (aj po zotmení) naozaj výzvou. Kvalitu spánku môže ovplyvniť dokonca aj spln, alebo okolité svetlo z pouličných lámp či z vášho telefónu. To predstavuje problém pre zdravý, osviežujúci a bohatý spánok, ktorý všetci potrebujeme. Dobrá maska ​​na spanie vám bude simulovať tmu, takže zaspávate rýchlejšie, lepšie spíte a prirodzene spíte dlhšie.

O MELATONÍNE

Melatonín, spánkový hormón, sa vytvára v epifýze hlboko v mozgu. Je zodpovedný za reguláciu našich spánkových cyklov a telesných hodín. Tvorí sa ho osem až desaťnásobne viac v noci  ako cez deň. Je zodpovedný za informovanie nášho tela o tom, aký je denný čas a aký je aktuálny „čas v roku“ (pretože so striedaním dĺžky dňa v priebehu roka sa mení aj hladina melatonínu).

Ľudia samozrejme nemali vždy elektrické svetlo. Naše telá pracovali podľa prirodzených rytmov dňa a noci, zimy a leta. Nosenie masky na spanie, ktorá úplne blokuje svetlo, pomáha telu dostať sa späť do kontaktu s prirodzenými rozdielmi medzi dňom a nocou, svetlom a tmou, čo znamená, že sa zlepšuje kvalita spánku.
 

PREČO SA OPLATÍ INVESTOVAŤ DO KVALITNEJ MASKY NA SPANIE

Dobrý spánok je dôležitý nielen pre naše zdravie, ale má vplyv aj na našu krásu. Keď sa dobre vyspíme, cítime sa a aj vyzeráme lepšie, pleť je žiarivá bez kruhov pod očami. Preto máme v ponuke aj kvalitné očné masky značky Holistic Silk, ktoré získali už aj niekoľko prestížnych ocenení. A v neposlednom rade, sme presvedčení, že tieto masky sú lepšie ako ostatné masky na spanie, čo nám potvrdzujú aj naše zákazníčky.   

Holistic Silk očné masky majú jedinečný ergonomický dizajn, čo znamená, že sú obzvlášť pohodlné a navrhnuté tak, aby perfektne sadli na čelo a lícne kosti a nebol vyvíjaný tlak na oči. A na rozdiel od konkurenčných masiek sú masky Holistic Silk bez vypchávok, takže sú štíhle a efektívne bez akejkoľvek objemnosti. Sú teda mimoriadne ľahké a príjemné na nosenie. Môžete si byť istí, že ich vôbec nebudete cítiť.
 

NA DETAILOCH ZÁLEŽÍ

Niekedy záleží na malých veciach, na detailoch, ktoré robia ten rozdiel medzi bežným a mimoriadnym výrobkom. A masky Holistic Silk k takým rozhodne patria.

  • Sú naplnené sušenou organickou levanduľou, známou pre svoje aromaterapeutické vlastnosti a schopnosť zmierniť napätie, stres a bolesti hlavy. Vďaka tomu sa budete pri zaspávaní cítiť uvoľnene a pomôžu vám navodiť pokojný a hlboký spánok. Pre tých, ktorí nemajú radi vôňu levandule, máme v ponuke aj Očnú masku bez levandule.
     
  • Majú premyslené zaväzovanie pomocou dvoch mäkkých zamatových šnúrok, ktoré zabezpečujú maximálny komfort. Prvý krát si masku zaviažete okolo hlavy tak, aby vám dokonale sadla a potom ju už môžete kedykoľvek nasadiť alebo zložiť bez uväzovania. V ponuke máme aj Levaduľovú očnú masku s jedným elastickým pásom, ktorá je vhodná hlavne pre pánov. 
     
  • Sú ušité veľmi precízne z vysokokvalitného hodvábu s váhou až 22 momme, vďaka čomu vám vydržia naozaj roky. Vybrať si môžete buď Hodvábnu levanduľovú očná maska, ktorá je celohodvábna alebo Levanduľovú očnú masku v kombinácii hodvábu a jemného zamatu.
  • Hodvábna levanduľová očná maska, ktorá má hodváb na oboch stranách masky, je dokonalou prevenciou pred vráskami. Pretože hodváb neabsorbuje krém, pomáha redukovať dehydratáciu jemnej pokožky okolia očí. Hodváb so svojim hladkým klzkým povrchom zároveň redukuje krčenie pleti počas spánku, čím sa predchádza vráskam v okolí očí

 

Aj vy môžete urobiť váš spánok špeciálnym. Preskúmajte celú kolekciu našich očných masiek Holistic Silk a vyberte si tú svoju.